Deklaracja dostępności
Zawartość deklaracji dostępności
Status pod względem zgodności z ustawą
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Informacje na temat procedury
Dostępność architektoniczna
Głównym wejściem do budynku przedszkola są drzwi od ulicy W. Broniewskiego naprzeciwko Wojskowego Ośrodka Kultury „Dom Żołnierza’. Wejście główne nie posiada barier architektonicznych w postaci schodów i jest zamknięte. Drzwi otwierane są zdalnie po wcześniejszym zaanonsowaniu się za pomocą domofonu, w godzinach pracy placówki. Dzwonek znajduje się po lewej stronie na wysokości 1,5m.
Budynek jest częścią Szkoły Podstawowej nr 9, posiada parter oraz I piętro. Aby dostać się na parter oraz piętro należy pokonać schody.
Po wejściu do budynku i przekroczeniu następnych drzwi należy przejść 13 schodów aby dostać się na parter, oraz kolejne 11 schodów aby dostać się na piętro.
W budynku nie ma windy, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem *.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących**.
Obiekt nie posiada toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
*Osoba z niepełnosprawnością, wymagająca pomocy psa asystującego, ma prawo wejść do obiektu użyteczności publicznej, wraz z towarzyszącym psem asystującym ( art. 20a ust. 1 pkt 1 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych) pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż i posiadania przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego, że pies ma status psa asystującego oraz zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
**Mając na uwadze potrzebę zapewnienia łatwiejszego dostępu do organów administracji publicznej przez osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, Miasto Bielsko-Biała uruchamia dodatkową możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego, indywidualnie wybranego przez osobę uprawnioną w kontaktach m.in. z prowadzonymi przedszkolami, szkołami, placówkami oświatowymi oraz z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Z tłumaczem migowym można się umówić telefonicznie, za pośrednictwem poczty e- mail lub w drodze bezpośredniego kontaktu. Istnieje możliwość video tłumaczenia.
Osoby do kontaktu ws języka migowego:
Adam Pilecki tel.: 512 805 922, e-mail: [email protected],
Ewa Kaliniewicz tel.: 722 367 940,e-mail: [email protected]
Maciej Pilecki tel.: 696 748 297, e-mail: [email protected].